Με επιτυχία γιορτάστηκαν στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου από την Παρασκευή 25 Σεπτεμβρίου έως την Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου οι Ευρωπαϊκές Ημέρες Πολιτιστικής Κληρονομιάς 2020 με κεντρικό θέμα «Πολιτιστική Κληρονομιά και Εκπαίδευση: Μαθαίνοντας για τη ζωή». Παράλληλα ολοκληρώθηκαν οι καλοκαιρινές εκπαιδευτικές του δράσεις και από 1 Οκτωβρίου 2020 ξεκινάνε τα εκπαιδε

-

Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου συμμετέχει στον εορτασμό των Ευρωπαϊκών Ημερών Πολιτιστικής Κληρονομιάς 2020, μαζί με πολιτιστικούς φορείς από όλη την Ελλάδα, από 25 έως 27 Σεπτεμβρίου 2020.

Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου συμμετέχει στην πρωτοβουλία #AskACurator Day και σας καλεί να πάρετε και εσείς μέρος.

-

Συνεχίζονται με επιτυχία κάθε Σαββατοκύριακο οι εκπαιδευτικές δράσεις στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου.

-

Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου καλεί όλους τους μικρούς του φίλους να ζήσουν μια μοναδική εμπειρία συμμετέχοντας το Σαββατοκύριακο 5 & 6 Σεπτεμβρίου στα εκπαιδευτικά του προγράμματα «Τα ζώα του Απολιθωμένου Δάσους» και «Land Art - Η τέχνη της γης».