Μια μοναδική εμπειρία με το ειδικό σκάφος
με γυάλινο πυθμένα «Νησιώπη»

Καθημερινά & ώρα 12 το μεσημέρι
Έναρξη: Παρασκευή 30 Ιουλίου

Ιδιαίτερα θετικές εντυπώσεις από την επίσκεψή τους στη Λέσβο που λόγω της ιδιαίτερης γεωλογικής και φυσικής κληρονομιάς της έχει αναγνωρισθεί ως Παγκόσμιο Γεωπάρκο UNESCO, αποκόμισαν το τελευταίο διήμερο οι Υφυπουργοί Περιβάλλοντος & Ενέργειας κ. Γιώργος Αμυράς και Τουρισμού κα. Σοφία Ζαχαράκη

Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου συνδιοργανώνει με την Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου και το Δήμο Δυτικής Λέσβου κύκλο εκδηλώσεων σε οικισμούς της Δυτικής Λέσβου με στόχο την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των πολιτών για την οικολογική και περιβαλλοντική αξία των υγροτόπων της Δυτικής Λέσβου και τις δυνατότητες αξιοποίησής τους για την τοπική ανάπτυξη και ιδιαίτερα του εναλλακτικού τουρισμού.

Το Σαββατοκύριακο 24 και 25 Ιουλίου, το Μουσείο σας