Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου υποδέχεται το νέο έτος με μια συμβολική κίνηση, “φωτίζοντας” το κτίριο εξωτερικά, όχι μόνο για την περίοδο των εορτών αλλά για όλο τον χρόνο στέλνοντας ένα μήνυμα αισιοδοξίας αυτή τη δύσκολη περίοδο.

Νέα Ιστοσελίδα
Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου

Δράσεις για την ανάδειξη

της φυσικής κληρονομιάς της Λέσβου

Αθήνα, 16 Δεκεμβρίου 2020 | Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο

Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου συνεχίζει να είναι κοντά σας και να ταξιδεύει στο σπίτι σας, όπου κι αν βρίσκεστε, μέσω ψηφιακών δράσεων και διασκεδαστικών δραστηριοτήτων από το σπίτι για όλη την οικογένεια.

Ενημέρωση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λέσβου για τις δυνατότητας αξιοποίησης του ΚΠΕΝ Καλλονής

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Διαδικτυακό Σεμινάριο με θέμα «Εκπαιδευτικές δράσεις για τη φύση της Λέσβου» που είχε ως στόχο την ενημέρωση των εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Λέσβου για εκπαιδευτικές δράσεις με αντικείμενο την φύση της Λέσβου.