Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εξόρμηση παρατήρησης πουλιών το περασμένο Σάββατο στην Αλυκή Καλλονής!

Το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε η πρώτη παρατήρηση πουλιών και φυτών για την ανοιξιάτικη περίοδο στην Αλυκή Καλλονής με αρκετούς συμμετέχοντες.

Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024, ώρα 10 πμ

Επιτυχημένη δράση των συνεργαζόμενων Παγκόσμιων Γεωπάρκων UNESCO Λέσβου και Maiella

Κοινή δράση από την Λέσβο και Maiella Παγκόσμια Γεωπάρκα UNESCO για ένα «Πράσινο» Μέλλον

Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους συμμετείχε στο σεμινάριο «Cultural Heritage School 2» που οργανώθηκε από Το Υπουργείο Πολιτισμού, την Πρεσβεία των ΗΠΑ στην Αθήνα και το Ελληνικό Τμήμα του Διεθνούς Συμβουλίου Μουσείων (ICOM) και πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη.