Mε επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021 η διαδικτυακή εκδήλωση «ΣΧΕΔΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ…» για την παρουσίαση του απολογισμού δράσεων για το έτος 2020 του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου.

Συνεχίζονται οι καταγραφές ορνιθοπανίδας
του Κέντρου Περιβαλλοντικής Ενημέρωσης Καλλονής

Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου συνεχίζει την καταγραφή, χαρτογράφηση, ερμηνεία και παρουσίαση των θέσεων που χαρακτηρίζονται ως γεώτοποι – γεωλογικά μνημεία.